KEMP, aneb 3 dny na fotbalovém hřišti v Pozořicích.

Hlavními postavami tří dnů posledního prázdninového týdne se  na zeleném trávníku stalo 33 mladých fotbalistů ve věku šest až 12 let. O mladší přípravku (ročníky 2012-2014)  se staral  trenér Pavel Müller. Program starší přípravky (ročníky 2010-2011)   připravil trenér Libor Malach a pod vedením trenérské dvojice Jiří Barták a Petr Sopoušek se ve fotbalových dovednostech zdokonalovali mladší žáci ( ročníky 2008-2010).

Každý den začínaly treninkové  jednotky v 9 hodin ráno a po rozhýbání čekala na kluky fyzicky nejnáročnější část přípravy, trvající půldruhé hodiny. K doplnění energie posloužila pak patnáctiminutová pauza na svačinu. Do odchodu na oběd (11,30) se převážně soutěžilo v kolektivních i individuálních hrách s míčem. Půl hodiny před pravým polednem jsme společně odcházeli na oběd do restaurace Fanda. Její personál pro hladové krky postupně připravil po polévce rizoto s kuřecím masem, smažený sýr s tatarkou a kečupem a těstoviny s boloňskou omáčkou. Půllitr limonády na zapití některým klukům nestačil.

Po návratu měli malí fotbalisté volno v areálu hřiště do 13 hodin, kdy začínala odpolední část kempu. Její úvodní  necelá hodinka se nesla ve znamení poklidnější přípravy (střelba na branku, fotbalový golf nebo biatlon). Krátce před 14.hodinou každý den přijíždí mezi nás fyzioterapeutka. Její lekce učí kluky správně používat svoje svalstvo a dostávají také rady jak regenerovat.  A protože borcům už zase vyhládlo, přichází na řadu další svačina. Pitný režim v teplých dnech byl samozřejmostí.

Od 15,30 do 17,00 hodin byla na pořadu závěrečná část přípravy. Nejpočetnější kategorie mladších žáků (18 kluků z Pozořic,Sivic a Viničných Šumic) měla po všechny tři dny na pořadu nácvik standardních situací. Poslední půlhodinku přišel konečně kluky tolik očekávaný fotbal na dvě branky.

Po třech dnech kemp skončil a při závěrečném pochutnávání  si na párku v rohlíku v kabinách na hřišti se kluci shodli, že příští rok si to klidně zopakují  a třeba si jeden den přidají….

A ještě krátké hodocení z úst trenérů:

Pavel Müller: Do fotbalového kempu jsme se rozhodli zařadit i ty nejmenší fotbalisty z mladší přípravky. Obava z jejich výdrže celodenního trénování se ukázala naprosto zbytečná. Kluci předvedli, že mají fotbal opravdu rádi a svým přístupem překvapili nejen trenéra, ale i rodiče. Jako odměna jim byla v průběhu soustředění dopřána koupačka a relax v bazénu a další mimo fotbalové aktivity. Věříme, že si to kluci užili a budou mít na těch pár dnů hezké vzpomínky.

Libor Malach: Soustředili jsme se na herní přípravu pro tuto sezonu, která nam začínala prvním soutěžním zápasem hned den po kempu. Jsem moc rád, že první zápas nám vyšel vítězně a také proto, že jsem v zápase viděl prvky, na které jsme se připravovali na kempu. Kromě fotbalu jsme se věnovali také několika fyzickým testům, zahráli jsme si basket nebo se šli vykoupat na bazén. Kvůli zápasu jsme nemohli trénovat na 100%, ale jsem za kemp velmi rád a myslím, že klukům, co se jej účastnili pomohl  v několika herních činnostech. Kluci se naučili také protahovat s paní fyzioterapeutkou a užili si společný čas na konci prázdnin.

Jiří Barták: Naším prvořadým úkolem bylo po vytvoření společného týmu ml.žáků Pozořice/Vin.Šumice pro novou sezónu dát kluky obou fotbalových klubů dohromady a vytvořit z nich kamarádskou partu.  Tři dny na hřišti ukázaly, že při hrách a soutěžích v průběhu kempu  se nám to podařilo.

A kdo z kluků treninkovou dřinu podstoupil a ve zdraví „přežil“ ?

Mladší přípravka:  Dan Šlapal, Dan Severa, Denis Bego, Šimon Müller, Jan Dundáček, Adam Mikula, Filip Klaschka, František Tinka, David Langar a Tobiáš Kulhánek

Starší přípravka:  Vašek Kadeřávek, Dan Malach, Jan Mikula, Adam Kršňák, Andrej Luong, Jakub Haleš

Mladší žáci: Filip Müller, Vojta Grančaj, Tomáš Grančaj, David Procházka, Marek Mikula, Šimon Marek, Šimon Stejskal, Michael Pokora, Adam Smolka, Lukáš Janečka, Tomáš Kubaský, Viktor Cabal, Patrik Chládek, Ondra Tinka, František Kadeřávek, Šimon Kříž, Jirka Barták

A nemůžeme zapomenout  ani na „holku pro všechno“ Kačku Bartákovou, která nejenže pořídila skvělou fotodokumentaci, ale spolu s kluky soupeřila v kolektivních hrách. A naprosté větš ině z nich to natřela v testu s fotbalovou tematikou.

 

1 Response

  1. Lenka Suchá napsal:

    Zdravím všechny,
    Šimon měl na výběr moře x fotbal.kemp. Zvítězil kemp a zhodnotil slovy: „škoda, že nebyl delší“. U oběda nám ukazoval správné dřepy a další záludnosti 🙂 Hodně mluvil i o klucích ze Šumic a celkově si tři dny i přes únavné sluníčko pochvaloval a zodpovědně chodil včas spát (prý nesmí zaspat :)))
    Ještě jednou moc díky za Váš čas a ať se všem daří.
    Lenka Suchá